1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Giriş Kayıt

GİRİŞ YAP

Username
Şifre *
Beni hatırla

YENİ HESAP EKLE

(*) ile işaretli alanlar zorunludur .
Name
Username
Şifre *
Şifre Doğrula *
Email *
Email Doğrulal *
Captcha *

Yenilendik, daha da güçlendik…

abdullahozkanDeğerli Dostlarımız,

Siyasal İletişim Enstitüsü, kurumsallaşmasının, rüştünü ispat etmesinin bir göstergesi olan yeni yüzüyle sizlerin karşısına çıkıyor.

Fikri temelleri yaklaşık 1 yıl önce atılan, 6 aydır da yoğun bir çalışma temposuyla yapılanmasını tamamlayan Enstitümüz, Siyasal İletişim alanında bir sivil toplum örgütü çatısı altında faaliyetini sürdüren Türkiye’nin ilk ve tek bilimsel kurumu olma özelliğini taşıyor.

Enstitümüz ülkemizde siyaset ortamının geliştirilmesine, demokrasi kültürünün pekiştirilmesine ve Milli İradenin sağlıklı bir şekilde oluşturulmasına katkı sunmak için çalışmalarını bundan sonra daha da yoğunlaştıracaktır.

Bu çabalarımızın bir göstergesi olan Enstitümüzün hazırladığı “Siyasal strateji ve vizyon geliştirme projesi” siyasal partilerimize sunulmuştur. Bu projemizin partilerimizin stratejik vizyonlarının geliştirilmesine büyük katkısının olacağı değerlendirilmektedir.

Yine Enstitümüzün özgün bir çalışması olan “Siyaset Okulu” projesi de Siyasi Partilerimizin gündemindedir. Yerel ve genel seçimlere yönelik eğitim programlarını kapsayan Siyaset Okulu Projesi’nin partilerimizin bakış açılarını çok değiştireceğine, zihniyet dönüşümlerini sağlayacağına ve ülkemize daha iyi hizmet etmelerinin yolunu açacağına inanıyoruz.

Siyasal İletişim Enstitüsü olarak sadece ülkemizdeki siyasal ortamı izlemiyor, aynı zamanda gözümüzü tüm dünyaya çeviriyoruz. Enstitümüzde araştırma stajyeri olarak çalışan birbirinden değerli öğrenci arkadaşlarımızdan kurduğumuz araştırma masaları ile ülkelerin siyasal sistemlerini, siyasal kültürlerini ve siyasal iletişim uygulamalarını inceliyoruz. Araştırma masalarımızdan önümüzdeki günlerde birbirinden ilginç çalışmaların çıkacağına inanıyoruz.

Siyasal İletişim Enstitüsü olarak çıktığımız bu zorlu yolda bize en çok destek ve cesaret veren değerli hocalarımız oldu. Başta Bilim Kurulu üyelerimize ve SİE’nin internet sitesine makaleleri ile katkıda bulunan tüm saygıdeğer hocalarımıza içten şükranlarımızı sunuyor, kendilerine teşekkür ediyoruz. Aramıza katılan yeni Bilim Kurulu üyelerimizle daha da güçlendik. İnternet sitemizin yenilenmesiyle birlikte artık entelektüel kalitesi daha yüksek ve kalıcı çalışmalara imza atacağımıza inanıyoruz.

Siyasal İletişim Enstitüsü projesine inanan, liderlik eden ve gönülden destekleyen TASAM Başkanı Sayın Süleyman Şensoy’a ve bize her zaman yol gösteren TASAM’ın değerli yönetim kurulu üyelerine de teşekkür ediyoruz.

Enstitümüze lojistik destek sağlayan ve her zaman yardımımıza koşan Asya Group’un değerli Genel Müdürü Ali Başar’e ve ekibine de teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

Değerli Dostlarımız,

Siyasal İletişim Enstitüsü çıktığı bu zorlu yolculukta internet sitesini yenileyerek, Bilim Kurulu’nu daha da güçlendirerek ve özgün projeleriyle ülkemizde siyaset kurumunun sorun çözme kapasitesini artırmayı hedefleyerek, üzerine düşen sorumluluğu elinden geldiğince yerine getirmeye çalışıyor.

Demokratik bir Türkiye, mutlu ve huzurlu insanlar, istikrar içinde bir siyaset için bize verdiğiniz desteğin artarak sürmesini diliyor, hepinize selam ve saygılarımızı sunuyoruz.

 

Dr. Abdullah Özkan

TASAM Siyasal İletişim Enstitüsü Direktörü

Doç.Dr. Abdullah Özkan'ın Diğer Yazıları

Siyasal İletişim Uygulamaların…

Siyaset kavramıyla ilgili yapılan değerl…

Devamını Oku...

Küresel Düzenin Yeni Politikas…

Küresel Düzenin Yeni Politikası

  Doç. Dr. Abdullah Özkan &n  &n …

Devamını Oku...

Halkla İlişkilerin Stratejik D…

21. Yüzyılın öne çıkan önemli nitelikler…

Devamını Oku...

Medya ve Demokrasi: Sansüre ha…

Medya ve Demokrasi: Sansüre hayır, denetime evet!

Medyanın denetimi hep tartışılan konular…

Devamını Oku...

Türkiye İçin bir model önerisi…

Kitle iletişim araçlarının hayatımızdaki…

Devamını Oku...

Küreselleşme Sürecinde Medya v…

Küreselleşme Sürecinde Medya ve Siyaset: Medya Gücü mü,

Demokratik toplumlarda medya çok önemli…

Devamını Oku...

Stratejik İletişim Yönetimi ve…

Stratejik İletişim Yönetimi ve Türkiye

Küreselleşme sürecinde stratejik iletişi…

Devamını Oku...

21. Yüzyılın Paradigması:“Kitl…

21. Yüzyılın Paradigması:“Kitlelerin Medyası…”

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi

Devamını Oku...

Dünyayı bilgiyi üretenler yöne…

Dünyayı bilgiyi üretenler yönetiyor

Doç. Dr. Abdullah ÖZKAN tanbul Ünive

Devamını Oku...

Sorunlarımızı “Siyasal İletişi…

Sorunlarımızı “Siyasal İletişim” bakış açısıyla çözebiliriz...

Siyasal İletişim, ülkemizde çok az b…

Devamını Oku...

Kamu Diplomasisi…

Ülkelerin dış politika aracı olarak kull…

Devamını Oku...

Tablet Gazete...…

Tablet Gazete...

Medya dünyasında önemli bir girişim haya…

Devamını Oku...

Prev
Next
  • 1
  • 2